Watch 2019-2020 Athletic Award Banquet
The 2019-2020 Athletic Award Banquet was turned into a virtual event this year due to COVID-19 restrictions.Athletic Director Chris Campolieta announces winners of this year's Outstanding Team Player Awards and Booster scholarships. The Award Banquet premiered on YouTube at 6 p.m. on Thursday, June 4, 2020.
Baldwinsville Outstanding Team Player Award Winners
FALL 2019
Cheerleading: McKenna Atkinson-Snow
Cross Country (Boys): Jack Michaels
Cross Country (Girls): McKenzie Schmidt
Field Hockey: Bailey Nicholson/Leah Tuch
Football: Braden McCard/Patrick May
Golf (Boys): William Guild
Gymnastics (Girls): Lauren Addario/Lauren McIlroy
Soccer (Boys): Stephen Foertch/Jared Kantak
Soccer (Girls): Simone Neivel
Swimming (Girls): Kaili Sacco
Tennis (Girls): Brooke Tutor
Volleyball (Boys): Aidan Priest
Cheerleading: McKenna Atkinson-Snow
Cross Country (Boys): Jack Michaels
Cross Country (Girls): McKenzie Schmidt
Field Hockey: Bailey Nicholson/Leah Tuch
Football: Braden McCard/Patrick May
Golf (Boys): William Guild
Gymnastics (Girls): Lauren Addario/Lauren McIlroy
Soccer (Boys): Stephen Foertch/Jared Kantak
Soccer (Girls): Simone Neivel
Swimming (Girls): Kaili Sacco
Tennis (Girls): Brooke Tutor
Volleyball (Boys): Aidan Priest
Volleyball (Girls): Rileigh Kimball
Basketball (Girls): Katherine Pascale
Bowling (Boys): Tanner Rozyczko
Bowling (Girls): Amelia Ponto
Cheerleading: Alyssa Chapman
Ice Hockey: Braden Lynch
Indoor Track (Boys): Connor Waldron
Indoor Track (Girls): Lauren Addario
Swimming (Boys): Nicholas Schultz
Wrestling: Aidan Cali
WINTER 2019 – 2020
Basketball (Boys): J.J. Starling Basketball (Girls): Katherine Pascale
Bowling (Boys): Tanner Rozyczko
Bowling (Girls): Amelia Ponto
Cheerleading: Alyssa Chapman
Ice Hockey: Braden Lynch
Indoor Track (Boys): Connor Waldron
Indoor Track (Girls): Lauren Addario
Swimming (Boys): Nicholas Schultz
Wrestling: Aidan Cali
For a complete listing of the awards and the recipients, click HERE
Watch it here: